Przygotowanie do depilacji laserowej
- Zabiegi depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok. Szczególną uwagę należy zachować w okresie wiosenno-letnim, gdy skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie UV poprzez jej odpowiednią ochronę.
- Skóra powinna być ogolona. Nie wolno usuwać włosów depilatorem, woskiem czy pęsetą, jak również stosować kremów do depilacji.
- Należy zadbać o to, by skóra nie była wysuszona, ani podrażniona.
- Przed zabiegiem należy odstawić zioła (nagietek, dziurawiec) oraz herbatki wyszczuplające.
- Tydzień przed zabiegiem nie wolno złuszczać skóry kremami, lekami i za pomocą peelingów.
- Tydzień przed zabiegiem nie można też wykonywać kosmetycznego oczyszczania twarzy.
- Przeciwwskazaniem do zabiegu są:
– ciąża i okres karmienia piersią
– świeża opalenizna
– fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
– aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry
– przerwana ciągłość naskórka
– świeże zabiegu chirurgiczne
– przyjmowanie leków światłouczulających
– terapia doustna retinoidami (Roaccutane)
– bielactwo, łuszczyca
– rozrusznik serca
Przebieg zabiegu depilacji laserowej
Zabieg depilacji laserem VECTUS™ jest niezwykle krótki np. usunięcie owłosienia pod pachami zabiera 1 minutę , w innych miejscach trwa od kilku do kilkunastu minut. W przypadku depilacji laserem VECTUS™ nie ma konieczności wykonywania próby laserowej lub innych badań. Przed przystąpieniem do zabiegu analizowane są następujące parametry : grubość włosa, jego kolor, gęstość włosów na obszarze poddanym zabiegowi oraz najważniejszy parametr – fototyp. Fototyp ustalany jest na skórze czytnikiem dotykowym SKINTEL™, który pokazuje wskaźnik aktywnej melaniny w skórze. Odczyt poziomu aktywnej melaniny przesyłany jest następnie do platformy VECTUS™. Na tej podstawie ustawiane są parametry zabiegu.
Od tego jaki obszar będzie poddany zabiegowi, zależy wielkość głowicy, która zostanie zastosowana. Może być zastosowana duża głowica – np. na plecach – albo mała, precyzyjna głowica, której używa się do depilacji np. wąsika. Głowica przykładana jest do skóry i przekazuje do niej impulsy światła. Komfort pacjenta w czasie zabiegu zapewnia nie tylko bardzo szybkie tempo pracy lasera, ale również zastosowana w głowicach technologia ADVANCED CONTACT COOLING. Dzięki niej skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna, a sam zabieg jest nie jest bolesny.
Efekty depilacji laserowej
Zabieg laserowego usuwania owłosienia daje efekt na zawsze. Laser VECTUS™niszczy nie cebulki lecz komórki macierzyste, z których są one wytwarzane. Daje to pewność, że włosy zniszczone podczas depilacji nigdy nie odrosną.
Pierwsze efekty zabiegu widać już po pierwszym z nich. Dla ich maksymalizacji i osiągnięcia pełnego zadowolenia warto jednak zdecydować się na zalecaną przez specjalistów serię. Stosuje się przeciętnie do 4 zabiegów w odstępach 4 do 10 tygodni. Ilość zabiegów uzależniona jest od indywidualnych cech pacjenta.
Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej
- Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, będące efektem podrażnienia skóry na obszarze poddanym depilacji. Powinno szybko ustąpić, najpóźniej po kilku godzinach,
- Nie należy stosować na podrażnionej skórze żadnych kosmetyków na bazie spirytusu.
- Jeśli depilowane były pachy, nie można też stosować dezodorantów do czasu ustąpienia zaczerwienienia.
- Bezpośrednio po zabiegu nie można korzystać z basenu lub sauny.
- Jeśli poddany depilacji fragment ciała będzie eksponowany na słońcu, konieczne jest zastosowanie kremów z wysokimi filtrami 50+.
- Kosmetyki, leki złuszczające, zioła i leki światłouczulające nie powinny być stosowane co najmniej dwa tygodnie po zabiegu.