organy zarządzające fundacji Akceptacja

Prezeska Fundacji Akceptacja

Anna Maria Szymkowiak

 

Jestem Prezeską Fundacji Akceptacja. Z wykształcenia jestem technikiem ochrony środowiska.

W swoim dorobku mam kilka książek, występów w filmach dokumentalnych i wywiadach prasowych.

Kilka lat pracy jako opiekunka osób starszych i niepełnosprawnych pokazało mi, gdzie tkwi mój potencjał, dlatego postanowiłam resztę swojego życia poświęcić wspieraniu potrzebujących i właśnie te pobudki leżały u podstaw inicjatywy założenia fundacji, której mam przyjemność prezesować.

Jestem instruktorką i trenerką Pierwszej Pomocy Przedmedycznej prowadzonych przez naszą Fundację kursów i szkoleń.

Staram się być wyczulona na potrzeby wszystkich ludzi zagrożonych wykluczeniem społecznym i wykorzystuje swój potencjał i swoje umiejętności, by realnie wspierać te osoby.

moje książki pod pseudonimem   moje książki   mój prywatny blog     moje portfolio

Rada Fundacji Akceptacja

Sławomir Konieczka

Ratownik, strażak ochotnik, przewodnik psa ratowniczego, ojciec i mąż, społecznik od zawsze zaangażowany w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

W fundacji pojawił się trzy lata temu, bo bliskie są mu wartości, jakie ona prezentuje.

Niesienie pomocy osobom wykluczonym jest tematem często pomijanym, nieatrakcyjnym.

W fundacji mógł zweryfikować także swoje poglądy, i uzyskać wiedzę, dzięki której obecnie może swoją wiedzą wspierać kierunki rozwoju fundacji i wspierać prezeskę i zespół w realizacji zadań, jakie fundacja realizuje

Karolina Downar

Ukończyłam kierunek prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, studia podyplomowe – zamówienia publiczne. Jestem radcą prawnym od 2011 roku.

Pracowałam w Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu na stanowisku: asystent sędziego;  w Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu na stanowisku: asystent sędziego oraz w Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu na stanowisku: asystent sędziego.

Od lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi. Bliska mi jest tematyka praw człowieka, w swojej pracy zwłaszcza w dziedzinie współpracy z NGO-sami, zorientowana jestem na wspieranie osób narażonych na wykluczenie społeczne.

Joanna Przybyszewska-Goldberg

Lekarz, w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z dermatologii i wenerologii.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, stypendystka Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie.

Od czasów studenckich zaangażowana w wolontariat medyczny, w Polsce oraz zagranicą.

W Fundacji Akceptacja odpowiedzialna za projekty dotyczące wczesnego wykrywania i profilaktyki chorób nowotworowych skóry.

Na codzień pracownik naukowy George Washington University w Waszyngtonie, USA. Moje zainteresowania badawcze skupiają się na dermatoepidemiologii i chorobach nowotworowych skóry.

Biegle posługuje się językiem angielskim oraz hebrajskim.

Moj dermatologiczny gabinet (stacjonarny i online) jest przyjazny wszystkim Osobom niezależnie od wieku (szczególnie zapraszam osoby starsze), narodowości (goście z Ukrainy), rasy, wyznania, płci czy orientacji seksualnej.

W wolnym czasie biegam, czytam, podróżuję i spędzam czas z ukochaną rodziną.